Asi som sa zamiloval

Google+PinterestLinkedInTumblr+

ASI SOM SA ZAMILOVAL

“Synku, čo čušíš a ništ nevraviš?, hovorí starká cestou domov.
“Premýšľam.”
“A o čem.”
“Asi som sa zamiloval.” Starká spozornie.
“Toľko krásy som pohromade ešte asi ani nevidel. Blonďavé, brunetky, čiernovlásky a tie ich kroje, až zrak prechádzal. Tancovali, spievali, výskali, usmievali sa, boli proste svetové, fakt boli cool. Zamilovával som sa do slovenského folklóru. Starká, dobre že som s Tebou išiel, nabudúce pôjdem zas”.
“A kdze?”
“Na Slovenský deň kroja”

Táto prehliadka krásy ľudového odevu sa konala 12.9.2020 na Donovaloch. Aj FS Fazuliari bola pozvaná na túto udalosť. Chlmecký kroj a krásu našich dievčat prezentovala Alexandra Kozlíková. Výsledky internetového hlasovania sa dozviete na zenskyweb-ankety a suťaže.

Účasti na Donovaloch predchádzalo natáčanie dokumentu “Prídeme za Vami” na Budatínskom hrade. Chlmecký ženský sviatočný kroj predviedla Renátka Daníková, dievčenský predviedli Janka Ballová a Alexandra Kozlíková. Mužský kroj predviedol Adam Hoferica.

Časť bola odvysielaná na kanáli TA3 8.9.2020. Dokumentárny film Slovenský deň kroja, Prídeme za Vami a Krása v kroji bude odvysielaný 11.10.2020 na kanáli RTVS. Pozrite si zopár amatérskych fotografií. Oveľa viac sa dozviete na www.denkroja.sk , zenskyweb.sk ankety a súťaže, Facebook – zenskywebsk

Višňovská Anna

Zdieľaj

Zanechajte odpoveď