Informovanosť občanov – prístupová cesta Na Hôrku

Google+PinterestLinkedInTumblr+

Dobrý deň pán poslanec,

chceli by sme reagovať na problém s prejazdom počas budovania kanalizácie na ulici Na Hôrke v Považskom Chlmci.

Ako isto viete máme úplne znemožnený prístup k našim rodinným domom. Obmedzenie premávky bolo stanovené od 8,00 – 17,00. Tieto časy sa absolútne nedodržujú.

V dôsledku silnej búrky 5.7.2017 cesta bola podmytá a stavenisko vyplavené a cesta v dolnej časti ulice Na Hôrke takmer neprejazdná. Dňa 6.7.2017 bola cesta uzavretá aj po 17,00 a všetci museli čakať dole pod križovatkou, kde začína byť problém s prejazdom, nakoľko všade parkujú autá obyvateľov z ulice Na Hôrke a blokujú prejazd obyvateľom Považského Chlmca z ulíc Hlavná, Mýtna, Na Majerisku, Požiarnícka, Alexyho, Študentská, Pomocná a Zúbeková.

Je nemysliteľné, aby obyvatelia ul. Na Hôrke chodili 1,5 km peši ráno pred 8,00 zaviezť auto pred Kultúrny dom v Považskom Chlmci a večer zase pre autá.

Dňa 5.7. bol štátny sviatok a neboli sme infomovaní o tom, že bude cesta uzavretá a práce budú pokračovať. Nakoľko bol voľný deň, všetci ho chceli využiť na oddych, ale tým, že ulica bola neprejazdná sme zostali všetci zablokovaní. A nemyslíme si, že je správne riešenie, aby sme sa chodili pýtať robotníkov zo stavby, či budú pracovať aj cez víkend alebo cez štátny sviatok.

Nevieme nakoľko ste informovaní o postupe prác na kanalizácii ale za 2 týždne postúpili v budovaní kanalizácie len o 10 metrov v dolnej časti ulice na Hôrke pri hlavnej ceste.

Bolo by ešte jedno riešenie, ako túto nepriaznivú situáciu vyriešiť. Sprejazdniť prístupovú cestu od staveniska tunela cez ulicu Pod skalkou alebo ulicu Závozká smerom k vodojemu. Cesta je prejazdná iba pre terenné vozidlá.  Bola by potrebná malá úprava v jednej časti a problém s dočasným prejazdom by bol vyriešený.

Chceli by sme navrhnúť, keby bolo možné zariadiť, aby nás spoločnosť, ktorá buduje kanalizáciu informovala o uzávere, či budú pracovať aj cez víkend alebo nie aspoň 1 deň dopredu, aby sme sa vedeli zariadiť, Bolo by to možné realizovať prostredníctvom webu, mailu prípadne vývesnej tabule pri vstupe na ulicu na Hôrke.

Ďakujeme za pochopenie a veríme , že budete túto nepriaznivú situáciu riešiť.

Aktuálne foto zo dňa: 8.7.2017 (sobota)

Zdieľaj

Zanechajte odpoveď