Kanalizácia: Stav ulice Na Hôrku

Google+PinterestLinkedInTumblr+

Dobrý deň p. Bukovec.

Na začiatok sa chcem ospravedlniť za tón správy, ale už nemáme energiu spoluobčanom vysvetľovať, prečo je stav cesty taký, aký je a to zúfalý. Zjavne sa naše džentlmenské dohody z posledného stretnutia o úprave komunikácií dodržiavajú len veľmi sporadicky.

Zasypanie pár jám na celom úseku situáciu nevylepší, časom vznikajú len väčšie hrby, ktoré by bolo vhodné stiahnuť. Zazmluvnený partner na terénne úpravy zjavne nezvláda túto situáciu, a preto by som Vás chcel požiadať, či je možné túto našu jedinú prístupovú cestu dať do stavu normálne zjazdného, aby sme si My všetci mohli užiť pokojné sviatky, bez zbytočných telefonátov, mailov a blata v chalupe.

Verím, že sa nájde priestor a čas.

S prianím pekného dňa.

S pozdravom Šagath


Dobrý deň,

V prvom rade by som rád pripomenul, že komunikácia na Hôrku je ešte stále stavenisko – je tam aj osadená dopravná značka práca na ceste a nerovnosti – foto v prílohe. Komunikáciu dáme do pôvodného stavu v roku 2018.

Komunikáciu na Hôrku sme tento týždeň dosýpali kameňom 2x , a to v utorok a vo štvrtok. Dovolím si však upozorniť, že jamy a hrby na tejto ceste v kameni sa nevytvárajú jazdou osobných vozidiel, ale neprimeranou jazdou ťažkej dopravy, ktorá poškodzuje komunikáciu v kameni na ulici na Hôrke. V utorok len za ½ hodinu tadiaľ prešli vozidlá ktoré posielam v prílohe.

Okrem staveniskovej dopravy z lokality IBV Hájiská komunikáciu poškodzujú nákladné vozidlá zvážajúce drevo. Nákladné vozidlá cestou z hora naberú neprimeranú rýchlosť, potom prudko brzdia a hrnú pod sebou kameň. Týmto spôsobom vytvárajú na ceste vlny, tzv. ROLETY (jamy, kopce, … ).

Chcem Vás požiadať, ak by bolo možné o zabezpečenie, aby si každý stavebník resp. Lesy SR po každom prejazde ťažkých vozidiel komunikáciu urovnali. S „blatom“ vám bohužiaľ nepomôžem, komunikácia bola vysypaná BIELYM KAMEŇOM, tak ako sme sa dohodli.

Bohužiaľ na každej komunikácií sa vytvára sekundárne prach a iná „špina“, ktorá znečisťuje komunikácie. Aj na Bytčianskej ulici je na krajniciach už cca 1-2 cm nánosov prachu a iného odpadu. To však nič nemení na našej snahe cestu priebežne dosýpať a rovnať.

Avšak úmyselné alebo neúmyselné poškodzovanie cesty Ťažkou dopravou výrazne vplýva na stav cesty. Najbližšie plánujeme cestu upraviť zajtra 16.12.2017 doobeda. Bolo by vhodné ak by ste pri tejto práci boli prítomný.

Ďakujem a prajem pekný deň

Eurovia – Ing. Adrián Bukovec, Hlavný stavbyvedúci


Dobrý deň,

na základe mailu od p. Šagatha, sme dnes (15.12.2017) cca o 9,25 hod, spracovali kamerový záznam komunikácie “Na Hôrke”, cesty do ktorej bolo položené kanalizačné potrubie v rámci stavby “Považský Chlmec – kanalizácia”.

Záznam zaznamenáva cestu automobilu (Škoda Fábia) do kopca a naspäť. Zo záznamu je vidieť stav komunikácie, ale určite nezodpovedá pohľadu autora správy citujem “…. prečo je stav cesty taký, aký je a to zúfalý. ……dodržiavajú len veľmi sporadicky. Zasypanie pár jám na celom úseku situáciu nevylepší, časom vznikajú len väčšie hrby, ktoré by bolo vhodné stiahnuť. Zazmluvnený partner na terénne úpravy zjavne nezvláda túto situáciu, a preto by som Vás chcel požiadať, či je možné túto našu jedinú prístupovú cestu dať do stavu normálne zjazdného, aby sme si My všetci mohli užiť pokojné sviatky, bez zbytočných telefonátov, mailov a blata v chalupe.”

Podľa toho, čo je zaznamenané na kamere, je vidieť, že dodávateľ pristupuje k svojej úlohe – zabezpečovať dosýpavanie jám počas zimnej údržby – zodpovedne (aj keď na zázname vidieť cca 4 jamy, k

toré sú pravdepodobne po odplavenom kamenive z povrchu kanalizačného poklopu – prekrytie týchto poklopov kamenivom sme požadovali kvoli zimnej údržbe, na ochranu poklopu pred snehovými pluhmi).

Treba opäť zopakovať, že ide o komunikáciu, ktorá je staveniskom, a práce budú pokračovať po zimnom období konečnými úpravami vozovky.

S pozdravom

PS: súbory záznamu majú cca 500 MB a nejdú poslať cez bežný mail (max. 14 MB). Preto sú uložené na našom serveri, podľa potreby ich môžeme prepáliť na USB.

S pozdravom


Ing. Jozef Lučivňák
investičny riaditeľ

Severoslovenské vodárne a kanalizácie, a.s.

Zdieľaj

Zanechajte odpoveď