Na kolesách proti rakovine v Považskom Chlmci

Google+PinterestLinkedInTumblr+

OZ Budúcnosť Považského Chlmca a Nadácia Výskum Rakoviny pozývajú
v rámci 16. ročníka rovnomennej kampane
pod patronátom paralympijskej víťazky Veroniky Vadovičovej

v sobotu 8. septembra 2018
od 13.30 hod. do Chlmeckého parku.
O 14.00 hod.v Chlmeckom parku zaznie zvučka kampane Nájdi svoju nádej

(Igor Bázlik, Ján Baláž, Kamil Peteraj). Refrén si môžeme zaspievať spolu:
Nájdi svoju nádej, máš ju predsa v nás, nesmie nikdy zomrieť, stále máš jej viac. Nájdi svoju nádej, nikdy nie si sám, vrátiš sa z tej cesty, raz sa vrátiš k nám.

Po registrácii účastníkov a uvítacích slovách organizátorov si zacvičíme s Alenkou Ďurčovou, bývalou reprezentantkou v orientačnej cyklistike a  potom už o 14.30 hod.
odštartujeme symbolickú jazdu na pomoc onkologickým pacientom
Trasa: Ulice Horská, Nižedvorská, Hlavná, Študentská, Nová, Bytčianska, K lodenici,
Cieľ: Poľovnícka strelnica na Chlmeckej riviére kde účastníkov čaká sladká odmena a guláš
Program na strelnici: športové a zábavné hry, žrebovanie tomboly
Patrik Groma: Zdravý občan = zdravé mesto (meranie telesných hodnôt)

Počas celého programu bude prebiehať verejná zbierka pre Nadáciu Výskum Rakoviny na zakúpenie dôležitého zariadenia Systém obrazovej analýzy pre výskum a podporu liečby nádorových ochorení pre pacientov na celom Slovensku. Zbierka je povolená Ministerstvom vnútra Slovenskej republiky.

Zbierku môžete podporiť kúpou trička, šiltovky, batoha, okuliarov alebo vesty s logom kampane ( 5,00 € ), reflexný prívesok ( 2€ ) alebo si kúpiť lístok do tomboly( 2 € ).

A niekoľko slov o histórii tohto športovo-charitatívneho podujatia.
Kolesá proti rakovine rozkrútila Nadácia Výskum Rakoviny v roku 2003 pod záštitou paralympijského víťaza v cyklistickom šprinte, 25 ročného onkologického pacienta Radovana Kaufmana (Sydney 2000).

Ten počas prvého ročníka podľahol rakovine, ale jeho meno sa stalo symbolom kampane Na kolesách proti rakovine. V ďalších rokoch prevzal taktovku nad kampaňou Slovenský paralympijský výbor. Od roku 2017
už opäť Nadácia naplno rozkrúca kolesá na pomoc onkologickým pacientom a rozširovanie osvety o výskume, prevencii, liečbe rakoviny a zdravom životnom štýle.

Podstatu a logiku projektu najlepšie vysvetľuje príhovor 25 ročného Radovana Kaufmana z novembra 2002, osem mesiacov pred jeho smrťou:” Boj s rakovinou, týmto zákerným ochorením, si vyžaduje veľa síl nielen pacientov, ale aj ich rodín, blízkych a priateľov. Práve pomoc zo strany vedcov je v tomto boji veľmi dôležitá. A v tom vidím najväčší zmysel práce Nadácie Výskum rakoviny.

Radovan Kaufman svoj boj s rakovinou prehral vo veku 25 rokov. Ale my sme tu a môžeme plniť jeho odkaz.

Zdieľaj

Zanechajte odpoveď