Odpoveď: Informácie ohľadne ďalšieho budovania kanalizácie na ul. Na Hôrke

Google+PinterestLinkedInTumblr+

Dobrý deň pán Šagath.

V stredu 4.10.2017 sa konal kontrolný deň ohľadom budovania kanalizácie v Považskom Chlmci, na ktorom sa preberala aj Vaša požiadavka. Práce v lokalite ulice na Hôrke pokračujú podľa harmonogramu. Do konca roka budú ešte prebiehať:

–      výkopové práce,

–      práce na pokládke splaškovej a dažďovej kanalizácie,

–      osadenie šácht,

–      prekládka plynových vedení,

–      osadenie priečneho odvodnenia.

Z uvedeného dôvodu nie je teda možné stihnúť aj asfaltovacie práce do konca tohto roka. Navyše po takýchto rozsiahlych prácach je najlepšie, aby cesta ešte počas zimy ,,sadla´´ a po zime sa môže komunikácia zaasfaltovať.

Spoločnosť SEVAK ako investor stavby ako aj mesto Žilina príjmu také opatrenia, aby zabezpečili zjazdnosť komunikácie aj v zimnom období.

Komunikácia bude upravená kamenivom do takého stavu, aby bola plne prejazdná. Podľa potreby bude dosypaná kamenivom, budú dosypané a zhutnené výtlky ( výtlky budú opravované aj operatívne počas zimného obdobia), budú dosypané miesta okolo vyčnievajúcich kanálov tak, aby nedochádzalo k ich poškodzovaniu a mesto bude vykonávať zimnú údržbu v rámci možností.

 

S úctou

Ing. Igor Liška – prednosta MÚ v Žiline

 

Pán Šagath, neviem či Vám postačí odpoveď od prednostu, ale prosím Vás aj ďalších občanov o trpezlivosť a zhovievavosť pri prácach na kanalizácii, pretože sa vykonávajú podľa plánu a harmonogramu. Nie je možné cesty mať ihneď zrekonštruované, ale v roku 2018 už cesty budú určite spĺňať i Vaše požiadavky.

Ján Púček – poslanec

 

Odpoveď na článok: Informácie ohľadne ďalšieho budovania kanalizácie na ul. Na Hôrke

Zdieľaj

4 komentáre

 1. Mna skor zaujima, ake mimoriadne (nie bezne) aktivity budu robene v zimnom obdobi, aby dana cesta a ine rozkopane cesty boli zjazdne v P.Chlmci ?
  Bude pravidelne posielany zhrnac/valec, ktory vyrovna kolajnice?
  Bude sneh odvezeny namiesto odhrnutia na kraj cesty ?

 2. Vážený pán poslanec, Vám sa ľahko hovorí o tom, že práce prebiehajú podľa harmonogramu, keďže sa Vás to priamo netýka. Ale verte, že už je to neúnosné, každý deň čakať do piatej, do pol šiestej, aby sme sa mohli dostať domov, ničíme si na tej ceste autá, stále je tam prach alebo blato, a mnohokrát výkopové práce ani neumožňujú prejsť peši. Horná časť ulice Na hôrke je už 6 týždňov vyfrézovaná a nevykonávajú sa tam žiadne práce, len sa to koryto v strede cesty vplyvom dažďov prehlbuje a cesta sa stáva čoraz horšie prejazdnou. A informácia, že práce sa budú vykonávať do konca roka, tak to je ozaj neskutočné-vyše pol roka klásť kanalizáciu na 400 m úseku……. A nikoho zo zainteresovaných to netrápi, veď sa postupuje podľa “harmonogramu”. Pán poslanec, chcem Vás touto cestou požiadať, aby ste z Vašej pozície zvýšili tlak na investora aj dodávateľa, aby práce na ulici Na hôrke boli čo najskôr ukončené. Ďakujem

 3. Pán Púček,
  Vaše apelovanie na trpezlivosť vnímame ako užívatelia rozbitej cesty Na hôrke po pol roku trpezlivosti za svojrázny pokus o vtip.
  Prejdite si prosím každý deň cestu až hore, aby ste mali možnosť posúdiť kvalitu vozovky. Už teraz je cesta ťažko prejazdná, čo sa bude diať o mesiac, záleží na Vás a na to sa spoliehame.
  Nie som si istá, či je informovanosť občanov ulíc Morušová, Čerešňová, Višňová, Hroznová a Egrešová v Považskom Chlmci zo strany Mesta Žilina adekvátna vzniknutej situácii.
  Kde je prosím zverejnený harmonogram prác na ktorý sa odvolávate?
  Bol poskytnutý obyvateľom k dispozícii pred začiatkom stavby?
  Kde je umiestnená označenie staveniska, resp. informačná tabuľa s uvedením začiatku, konca a zodpovedných osôb za tieto stavebné prace?
  Obyvatelia dotknutí 1. etapou budovania kanalizácie žijú v presvedčení, že rozkopávky a definitívna úprava terénu ciest prebehne do konca októbra tohto roku. Z nejakého zdroja tato informácia bola podaná, oficiálne písomné stanovisko s oznamom o stavbe ako dotknutí obyvatelia sme nikdy nedostali.
  Pol roka sme rukojemníkmi stavby kanalizácie, ktorú vôbec nebudeme mať možnosť využívať….

 4. Boris Sevcik na

  Je to naozaj zvlastne, pokial mali v harmonograme styri krat rozkopat to iste miesto (vid. dole zaciatok ulice), tak to je super harmonogram. Co sa tyka toho frezovania, tak to uz je naozaj sila. Najprv sa frezovala cesta (asfalt), aby sa nasledne cakalo mesiac (uz ani neviem ci to nebolo dlhsie) kedy sa zacne kopat. Teraz je vyfrezovany stred cesty – druha polovica ul. na Horke (kde trenujeme ako v autoskole, ci sa trafime, treba davat pozor, skutocne je to na niektorych miestach hlboke vplyvom vymyvania). To naozaj tak funguje aj na iných projektoch, ze sa nieco vyfrezuje pol roka dopredu, kym sa zacne vôbec kopat? To akoze dnes sme mali nahodou frezu v Chlmci dole, tak vyfrezujme ulicu na Horke, vsak nebudeme tu frezu tu trepat o pol roka znova. To je logika hodna 21 storocia.
  Ten obyvatel, ktory musi absolvovat cestu ulicou pesi by mohol pouzit sane, pretoze sa tak smyka na tom blate, ze hrozi uraz. Pravdepodobne sa aj nieco stane, a niekedy sa skutocne zacne az po tom nieco riesit. Je to smutne.

Zanechajte odpoveď