Podnet – cesta Pod Skalkou

Google+PinterestLinkedInTumblr+

Dobrý deň,

dnes na prechádzke s malou ma čakal nepekny pohľad na cestu Pod Skalkou. Na mieste kde bola spravená cesta pre autá tunela ostala len zem. Úplne nova cesta a zničená.

Chapem,ze sa prace na tunely skončili ale toto je skôr na plač ako smiech. A predtým ta cesta bola aspoň pojazdná a teraz na konci sú také jamy bez úpravy ze auto tade ťažko prejde. Či snáď táto obec bude platiť škody vzniknuté na vozidlách?

Chcela som sa spýtať co sa vlastne stalo. Prečo je cesta preč, na čo sa použila, prečo nie je cesta pojazdná a kedy bude. Co sa s tým ide robiť, kto je zodpovedný a súhlasil s takým nezmyslom.

V prípade záujmu doložim fotky.

Ďakujem za odpoveď, Alica Hreusová

Odpoveď na tento podnet nájdete tu.

 

Zdieľaj

2 komentáre

  1. Cesta bola docasne vytvorena, lebo majitel byvaleho druzstva odmietol povolit prejazd nakladnych aut cezen pocas budovania. Cesta Pod Skalkou by napor nakladnych aut nevydrzala i v mensiej miere. Preto bola “docasne” upravena existujuca cesta. A ked skoncilo budovanie tunela, musela byt dočasna cesta odstranena, teda dana do povodneho stavu. Formalne ta cesta tam nikdy nebola a teda musela byt odstranena, respektive niekto tam navozil trochu štrku, pojazdil a časom sa to bralo ako cesta.

    • Alica Hreusová na

      Mrzí ma že ak táto cesta nikdy nebola aspoň sa dalo cez ňu chodiť. Veľa ľudí vie ze tade sa da chodiť a keď by šli v noci zrejme by si poškodili auto. Bolo by vhodné upozorniť občanov aspoň rozhlasom a cestu označiť ako neprejazdnu. Je tam dlhé roky teda min 32 rokov. Pred budovaním tunela bola pojazdná autom. A pokiaľ cesta pod Skalkou nevydržala nápor áut pri výstavbe tunela ako sa bude riešiť nápor spôsobený veľkými kamiónmi, ktoré zvažujú drevo a chodia cez túto ulicu aj iné veľké auta. Nad tým sa neuvazovalo? Auta po čase zdevastuju aj tuto cestu a samozrejme aj špina ktorá sa nanosi každému do domu. Bude sa nejako riešiť?

Zanechajte odpoveď