Pomoc pri oprave strechy rodinného domu v Považskom Chlmci po zásahu bleskom

Google+PinterestLinkedInTumblr+

Dobrý deň , susedia, spoluobčania,
Obraciam sa na vás s prosbou o pomoc a zdieľanie priloženej výzvy. Jedná sa o pomoc naším susedom, ktorých dom zasiahol blesk a zhorela im celá strecha. Nanešťastie dom nebol poistený.

Prioritne potrebujú pomôcť pri demontáži zhorenej strechy (kontajner na odpad zabezpečený, susedia, spoluhráči z TJ Považský Chlmec ), nákup a dovoz materiálu na novú strechu a montáž novej strechy.

Ak viete o niekom, čo by bol ochotný s týmto pomôcť, prosím dajte vedieť. Čo ešte bude potrebné nájdete v texte nižšie.

Ďakujem a prajem pekný deň.
S pozdravom Ing. Anton Kozlík
Poslanec MZ Žilina

 

Dňa 17.7. 2023 približne o 13 :20 sa prehnala naším mestom búrka, ktorá okrem zatopenia podchodov, ciest a polámaných stromov, zasiahla bleskom aj rodinný dom v mestskej časti Považský Chlmec na ulici Nižedvorská.

Podkrovie domu začalo po zásahu blesku horieť a len vďaka všímavým susedom a včasnému zásahu profesionálnych hasičov nedošlo k zraneniam a zhoreniu celého domu. Požiar zasiahol podkrovnú časť , kde značne poškodil celý krov a podkrovie až do takej miery, že bude nutná výmena krovu a strešnej krytiny.

Nanešťastie tento dom nebol poistený a rodina razom prišla o strechu nad hlavou. Najskôr by sme chceli poďakovať všetkým susedom, hasičom a aj krízovému riadeniu mesta Žilina za pomoc pri hasení a následnom dočasnom prekrytí strechy, aby ďalšie búrky nespôsobili ďalšie škody.

Vieme , že poškodení majú plnú hlavu starostí a tak ako občania a susedia, sme sa rozhodli pomôcť pri oprave strechy.

Prosíme všetkých, aby sa k nám pridali, aby sme dokázali, že nešťastie, ktoré je všade okolo nás a ktoré nás v poslednej dobe rozdeľuje, nás dokáže aj spojiť.

Každý kto má záujem pomôcť finančne, môže tak urobiť, zaslaním finančnej pomoci na transparentný účet, ktorý bol zriadený pre tento účel:
Transparentný účet SLSP IBAN: SK 06 0900 0000 0052 0510 8747

Uvítame aj materiálnu pomoc: vo forme Krytiny , zľavy na nákup krytiny ,jedná sa o:
Pálená škridla Tondach Jirčanka – cca 160 m2
Paropriepustná fólia – cca 200 m2
Spojovací materiál . impregnačný náter ( Bochemit , krovsan a pod).

Uvítame aj pomoc pri odprataní zhorenej strechy , pri montáži nového krovu (tesárska partia) . Každá ruka bude potrebná.

Ak chcete pomôcť materiálne, prípadne prácou prosím kontaktujte :
Dušan Gašpierik : 0903 537 971

Budeme vďační za každú pomoc či už materiálnu, finančnú, ale aj za podporu a pomoc akoukoľvek formou.
ĎAKUJEME Občania považského Chlmca

 

Zdieľaj

Zanechajte odpoveď