Prešli sme sa za Vás – hlavná cesta

Google+PinterestLinkedInTumblr+

Dnes (9.4.2017) sme sa boli opäť prejsť po hlavnej ceste a zistiť, ako sa vykonali čistiace práce po zimnom období.

Po celej dĺžke trasy nie je na vozovke vidieť stredovú deliacu čiaru a po zimnom období sú “neviditeľné” aj prechode pre chodcov.

Začali sme pri zastávke MHD Bytčianska a skončili pri moste (MHD zastávka – Pri Kysuci). Musíme s radosťou konštatovať, že daný úsek je vyčistený. Až na jednu časť / úsek, ktorý si však nedokážeme logicky vysvetliť, prečo zrovna ten je v pôvodnom stave.

Jedná sa o úsek od kríža (S zákruta) – v smere do mesta, po pravej strane a následne po celej dĺžke protiľahlej strany od chodníka (od cesty smerujúcej na cintorín). Po celej dĺžke krajnice, až po prvý chodník (smerom do mesta) je po krajnici stále kopec bahna, prachu a kamienkov. Jedná sa o kritický úsek, kde nie je vybudovaný chodník. Bahenná zmes je ešte na krajnici, keď odbočujete z ulice Hlavná v smere na mesto.

Preto si nevieme vysvetliť túto skutočnosť. Cesta, kde je aj chodník je vyčistená. Cesta, kde chodník nie je a teda chodec má o to horšiu situáciu na prechod – je špina po zime stále rovnaká.

Dňa 4.4.2o17 som za prítomnosti zástupcov Správy ciest vykonal obhliadku ulice Bytčianska s prísľubom, že do konca mesiaca apríl budú krajnice vyčistené aj každá vsakovacia jama. Ján Púček.

Zdieľaj

Zanechajte odpoveď