Prešli sme sa za Vás

Google+PinterestLinkedInTumblr+

Prešli sme sa po hlavnej ceste – od čerpacej stanice (zastávka MHD Bytčianska, STS) až po most pri zastávke Pri Kysuci.

Pokiaľ ste obyvateľom Považského Chlmca (mestskej časti Žiliny), tak tento pohľad určite poznáte. Ak bývate ďalej od hlavnej cesty, patríte medzi skupinu ľudí, ktorých sa táto situácia až tak moc netýka. To sa však rapídne mení v závislosti od vzdialenosti od hlavnej cesty – Bytčianskej ulici. Najhoršia situácia je hlavne na miestach, kde nie sú vybudované chodníky pre pešieho účastníka cestnej premávky.

Na krajnici vozovky sa nachádza hrubá vrstva zaschnutého bahna ešte z jesenných mesiacov, premiešaná aj s kamienkami po zimnej údržbe ciest k čomu sa ešte pridružuje prach a špina z vozovky. Vozovka je priebežne (zjavne hlavne podľa potreby) čistená strojným zariadením z neďalekého staveniska tunela v Považskom Chlmci.

Počas suchých dní sa z tejto kombinácie vytvára extrémne prašné miesto. Osobné motorové vozidlá, ktorých počet neustále stúpa (jedná sa o hlavný ťah na obce Divina, Divinka, Marček, Svederník, Kotešová, Dlhé pole..) – víria prach, avšak ešte horšie je na tom občan-chodec, pokiaľ ho zastihne na spomínanom úseku kamión, alebo veľkoprepravné sklápacie vozidlá so sypkým materiálom.

Pokiaľ táto zmes navlhne, alebo do nej zaprší – stáva sa z krajnice klzisko. Chodec, ktorý nie je pomerov znalý a vstúpi na blato (najrizikovajšie miesta sú práve bez chodníkov), následne dostane šmyk.

O situácii bol informovaný poslanec p.Púček dňa 4.3.2017. Z jeho strany bola informovaná VÚC – Správa ciest, ktorá by mala riešiť vzniknutú situácii z pozície správcu komunikácie.

 

Zdieľaj

Zanechajte odpoveď