Slovenský Červený kríž miestny spolok Považský Chlmec si dovoľuje osloviť svojich členov a všetkých ľudí dobrej vôle, aby v tejto neľahkej chvíli pomohli sebe, svojím blízkym, susedom, spoluobčanom.

Google+PinterestLinkedInTumblr+

Vážení členovia Červeného kríža, milí spoluobčania,

Slovenský Červený kríž miestny spolok Považský Chlmec si dovoľuje osloviť svojich členov a všetkých ľudí dobrej vôle, aby v tejto neľahkej chvíli pomohli sebe, svojím blízkym, susedom, spoluobčanom.ň

Stačí tak málo, použiť svoje šikovné ruky a zapojiť sa do výroby ochranných rúšok – veď každý z nás nájde doma nepotrebnú, ale čistú bavlnenú obliečku na vankúš, plachtu či obrus a dokáže ju premeniť na rúško, ktoré poskytuje dostatočnú ochranu pred súčasnou pliagou, ktorá kvári celé ľudstvo.

Vyzývame Vás aby ste si sadli k šijacím strojom, alebo zobrali ihlu do ruky a vyrobili dostatočné množstvo ochranných rúšok sebe a svojím blízkym a naviac jedno-dve, ktoré môžete podarovať osamelým alebo núdznym v našom okolí. Každé rúško sa počíta.

Zároveň, každý z vás môže rúška, ktoré chce darovať na dobrý účel dezinfikovať prežehlením a zabaliť do hygienického vrecúška. Pri dverách do obchodu Koruna v bývalom kultúrnom dome v Považskom Chlmci bude umiestnená schránka Červeného kríža, do ktorej môžete takto pripravené rúška vhodiť.

Červený kríž bude následne tieto ochranné pomôcky rozdeľovať všade tam, kde budú v Považskom Chlmci potrebné.

Priatelia, susedia, spoluobčania, Chlmčania, len spoločnou prácou a úsilím môžeme vzdorovať súčasnej neľahkej situácii, len v jednote a spolupatričnosti dokážeme urobiť viac.

Predsedníctvo Slovenského Červeného kríža, miestneho spolku Považský Chlmec.

So žiadosťou o rúško sa hláste na nasledovných číslach:
0905 132 152 – Mgr. Martina Kodajová, predseda miestneho spolku Červeného kríža, Pov. Chlmec
0908 197 839 – Mgr. Anna Kodajová, podpredseda miestneho spolku Červeného kríža, Pov. Chlmec
0905 481 203 – p. Vierka Šedová, členka miestneho spolku Červeného kríža, Pov. Chlmec

Zdieľaj

Zanechajte odpoveď