Verejný rozhlas v Považskom Chlmci prejde rekonštrukciou

Google+PinterestLinkedInTumblr+

Mesto Žilina s cieľom zvyšovania kvality poskytovaných služieb a informácií pokračuje aj v tomto roku s rekonštrukciou a inováciou mestských rozhlasov. Nový rozhlas prinesie občanom kvalitnejší prenos zvuku a lepšiu počuteľnosť aj v častiach a uliciach, kde pri existujúcom rozhlase občania upozorňovali na nedostatky.

V priebehu tohto roka pribudne k existujúcemu a funkčnému bezdrôtovému rozhlasu v mestských častiach – Bytčica, Budatín, Rosinky, Trnové, Zádubnie a Žilinská Lehota bezdrôtový rozhlas v Bánovej, Brodne, Považskom Chlmci, Vraní a Závodí. V mestskej časti Závodie bude rozhlas občanom opäť k dispozícii po rokoch úplnej nefunkčnosti. Mestský rozhlas využíva mesto prioritne na informovanie občanov v príslušných mestských častiach o skutočnostiach, ktoré sa týkajú najmä ich života, majetku, životného prostredia a kultúrneho a športového vyžitia. Okrem oznamov mesta, orgánov štátnej správy, distribútorov elektrickej energie a pod. môžu rozhlas použiť aj fyzické či právnické osoby, ktoré majú záujem informovať občanov, napr. o uskutočňovaní predajov, kultúrnych a športových akciách, smútočných oznamoch i ďalších informáciách.

Hlásateľov, ktorí v súčasnosti vyhlasujú oznamy v jednotlivých mestských častiach, mesto postupne nahradí hláseniami z centrálnej ústredne zriadenej v tomto roku na Mestskom úrade v Žiline, pričom aj hlásenia z centrálnej ústredne budú vyhlasované podľa potreby a v zmysle požiadaviek v pracovné dni ako aj počas sviatkov a víkendov.

Všetky podmienky pre hlásenia (Kto môže byť žiadateľ? Komu sa podáva žiadosť? Aký poplatok sa platí za vyhlásenie?) nájdete na webovej stránke mesta Žilina, v sekcii: Občan – Verejný rozhlas, kde sa nachádzajú aktualizované informácie.

PhDr. Pavol Čorba – hovorca mesta

Zdieľaj

6 komentárov

 1. Madárová na

  Dobrý deň,
  Pri hlásení oznamov verejným rozhlasom na ulici Bytčianska pri zastávke Mhd pri Kysuci,nie je rozumieť oznamy z dôvodu vysokého hluku spôsobeného zvýšeným prejazdom osobných a nákladných automobilov…možno by stálo za zváženie hľadať riešenie, aby aj my sme včas boli informovaný o dôležitých informáciach.

  • ADMIN Chlmec.info na

   Dobrý deň, za portál Chlmec.info – vytvorili sme sekciu “OZNAMY VEREJNÉHO ROZHLASU”, kde momentálne riešime dohodu a preposielaní všetkých oznamov v elektronickej verzii, ktoré následne zverejníme na web a facebook stránkach.

  • Pokial spravne nasadia bezdrotovy rozhlas, tak ozveny by mohli zmiznut. K tomu by som odporucil nepustat naraz oznam v P.Chlmci a Budatine. Robi to ozveny a rusenie.
   Nasmu zastupvoci som uz davnejsie pisal, ze ci by sa nedalo spravit posielani sprav emailom, bohuzial sa vtedy nedalo.

 2. Šujanová na

  Dobrý deň,
  chcela by som sa informovať, či je možné pri rekonštrukcii verejného rozhlasu rozšíriť verejný rozhlas aj do novovybudovanej štvrti Považský Chlmec – Hájiská ( pokračovanie ulice Na Hôrke pod vodojem).

  • ADMIN Chlmec.info na

   Dobrý deň, Vašu otázku sme preposlali na Mestský úrad Žilina. Po obdržaní odpovede – ju zverejníme na tomto mieste.

  • Odpovedá Ing. Igor Líška (prednosta MÚ Žilina): Spracovateľovi projektovej dokumentácie sme dali požiadavku, aby tam zaradil aj ulice pod vodojemom. Rekonštrukcia bezdrôtového rozhlasu bude realizovaná v priebehu 120 dní.

Zanechajte odpoveď